Credința noastră – foaie parohială de informare

INSERTIE – februarie 2020          INSERTIE – nr. 6 ianuarie 2020         Credința noastră nr. 5 – decembrie 2019  nr. 2- septembrie 2019         nr. 3 – octombrie 2019    nr 1 – august 2019    nr. 4 – noiembrie 2019

 

Iubiți credincioși!

Începând cu luna august 2019 am reluat publicarea unui material informativ pentru comunitatea noastră, ce apare  lunar. Sub forma unei foi de informare, credincioșii împreună cu preoții și în special tinerii, redactează articole. Aceste articole au rol catehetic și în același timp misionar, prin care aflăm noutăți din lumea credinței, științei și a altor domenii. Persoanele care s-au implicat și se implică vin din medii diferite, precum: avocați, psihologi, profesori universitari și studenți la medicină și litere. Așteptăm materiale de la dumneavoastră, cei care sunteți în parohie, indiferent de domeniul în care vă desfășurați sau v-ați desfășurat activitatea. Aceasta este o modalitate prin care păstrăm comuniunea și aflăm împreună lucruri noi. Nici cei mici nu sunt trecuți cu vederea, deoarece pe una din pagini este inserată o rubrică dedicată lor.

Vă așteptăm cu sugestii și materiale interesante!